תוכנית הלימודים

נושאי הקורס:

המסגרת החוקית לפעילות הרופא ברפואה אסתטית שאינה כירורגית.

הגבולות ברפואה האסתטית בין תחום הניתוחים לתחום הטיפולים שאינם כירורגים.

מחלקות בתוך המרפאה לרפואה אסתטית:

הזרקות נוירוטוקסינים

הזרקות חמרי מילוי, מזותרפיה ו PRP

קילוף של העור עם TCA

קילוף של העור באמצעות מכשור לייזר

מכשור לחיטוב של הגוף

מכשור לטיפול בנפיחות

מכשור לטיפול בכתמים

תכשירים במרשם רופא לטיפול בעור

תכשירי קוסמטיקה OTC

העור – מבנה העור, שונות באברי הגוף השונים, השינויים בעור החלים עם הגיל, נגעים וסקולריים, נגעים פגמנטריים, גידולים שפירים, גידולים ממאירים. אבחון וטיפול בתחום אחריות הרופא שאיננו מומחה ובתחום הרופא המומחה.

האף – מבנה, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה האף ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות באף: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, גבנון, צניחה של הקצה. הערכת תפקוד האף וזיהוי הפגם התפקודי.

השפתיים – מבנה, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה השפה ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות בשפה: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, אטרופיה.

המצח – מבנה, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה המצח ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות במצח: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, אטרופיה של הרקות.

העיניים – מבנה, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה העיניים ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות בעיניים: עודף עור בעפעפים עליונים, פטוזיס, קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, אטרופיה, פגמנטציה בליטה של שומן הארובה.

הלחיים – מבנה, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה הלחיים ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות בלחיים: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, אטרופיה של הרקמות הרכות מעל עצמות הלחיים.

הצוואר – מבנה, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה הצוואר ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות בצוואר: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, פימה, התעבות של שריר הפלטיסמה, צניחה של בלוטות הרוק.

קוו הלסת – מבנה תוך דגש על הבדל בין מיקרוגנטיה לרטרוגנתטיה וסקירה של סוגי הנשך השונים, אספקת דם, תפקידים. חלוקה אסתטית של מבנה קוו הלסת ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות בקוו הלסת: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, צניחה.

כפות הידיים – מבנה, אספקת דם, תפקידים, פתולוגיות שכיחות. חלוקה אסתטית של מבנה כף היד ליחידות. הגדרה של הבעיות השכיחות בכף היד: קמטים, נגעים של העור, כתמים, חוסר סמטריה, אטרופיה של העור והשומן.

בתי שחי – מבנה, אספקת דם, תפקידים, פתולוגיות שכיחות. טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוליניום טוקסין.

אסתטיקה של הפות – מבנה, אספקת דם, תפקידים, פתולוגיות שכיחות. טיפול באמצעות מכשור והזרקות.

אסתטיקה של אבר המין הגברי – מבנה, אספקת דם, תפקידים, פתולוגיות שכיחות. טיפול באמצעות הזרקות.